České koupelny

Důležité upozornění: Z technických důvodů náš e-shop až do odvolání přerušuje komerční provoz. Nové objednávky tak nelze realizovat ani přijímat. Děkujeme za pochopení.

Vita Longa VITAPUR Antibakteriální čistící prostředek

Zvolená varianta:

90,- Kč

akcenovinka

Účinný univerzální čistící prostředek s antibakteriální přísadou určený pro čištění a desinfekci van, sprchových koutů a vaniček, hydromasážních systémů a dalších sanitárních zařizovacích předmětů.

VITAPUR je kyselý mycí prostředek s dezinfekčními účinky pro odstraňování minerálních usazenin, vodního kamene a rzi. Dále pro mytí bazénů, sanitárních zařízení, výrobních provozů a prostor určených pro výrobu potravin. S výhodou se užívá pěnovým způsobem a v kombinaci s alkalickým mytím.

VITAPUR je použitelný pro běžné i tlakové mytí.

VITAPUR je světle hnědá kapalina neomezeně rozpustná ve vodě na roztoky s vysokou pěnivostí. Je silně kyselý (obsah kyseliny fosforečné až 50%), pH 1% roztoku je 1,5. Dále obsahuje emulgátory, neiontogenní a katioaktivní tenzidy, pěnící a dezinfekční přísady.

Vzhledem k obsahu kyseliny fosforečné je nutno s Vitapurem a jeho vodními roztoky zacházet jako se žíravinou. Při styku s povrchem těla je nutný okamžitý oplach. Po výplachu oka je třeba vyhledat lékaře.

VITAPUR je určen pro tlakové i běžné mytí. Pěnové čištění umožňuje delší kontakt prostředku s povrchy. Odstranění vodního kamene vyžaduje delší dobu působení. Roztok aplikujte nejvýše 60°C teplý a nechte jej působit do 20 minut, dle míry znečištění. Kromě minerálních typů nečistot je Vitapur vhodný k mytí řady dalších typů nečistot. Koncentrace vodního roztoku Vitapur pro pěnové mytí je 5% až 10%. Pěna se nanese na povrch a po 15 minutách se opláchne vodou. S výhodou lze použít tlakového zařízení. Pro tlakové a běžné mytí se doporučuje koncentrace vodního roztoku 0,1% až 1%. Pro ruční mytí silně znečištěného povrchu vodním kamenem nebo rzí je vhodná koncentrace 20%.

0,5 l vystačí při 0,1% roztoku na 46 dávek, 1 dávka=4 mm ze sloupce hladiny koncentrátu do 9 litrů vody.

0,5 l vystačí při 1% roztoku na 5,66 dávek, 1 dávka=33 mm ze sloupce hladiny koncentrátu do 9 litrů vody.

 

výrobce

Vita Longa

kód výrobku

VITAPUR

Copyright © 2007-2015 B.A.R. Praha, s.r.o.